MZ: rozbudowa szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2011 12:49

MZ opublikowało 24.06. projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu pod nazwą ”Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie”. Termin zgłaszania uwag w ramach uzgodnień wewnętrznych upływa 4 lipca.

MZ: rozbudowa szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie

W uzasadnieniu napisano, że program wieloletni pod nazwą ”Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie” wpisuje się w Strategię Rozwoju Kraju 2007 - 2015 (Priorytet 2 - Poprawa stanu infrastruktury technicznej i społecznej).

Głównym celem Programu jest dostosowanie pomieszczeń i urządzeń Szpitala do wymagań określonych przepisami prawa. W wyniku realizacji inwestycji: przebudowy infrastruktury bazy lokalowej, doposażenia w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i leczniczy, podniesiona zostanie jakość świadczonych usług medycznych, zapewniając pacjentom maksymalne bezpieczeństwo.

Poprzez zwiększenie możliwości leczenia szczególnie w oddziałach ”ostrych” i zmianę formy udzielania świadczeń, zwiększając liczbę procedur udzielanych w systemie jednodniowym, skrócone zostałyby lub zlikwidowane kolejki oczekujących.

Wartość Programu uwzględniająca ceny towarów i usług obowiązujące w I kwartale 2011 r. - stanowi kwotę 300.013 tys. zł.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum