MZ: projekt Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi trzecią inwestycją 10-lecia

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 16 maja 2014 11:04

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że projekt "Opieka nad dzieckiem z niską wagą urodzeniową i wadami wrodzonymi w okresie przedporodowym, porodowym i poporodowym w ICZMP w Łodzi" zajął 3 miejsce w konkursie na najciekawsze inwestycje ostatnich 10 lat.

W konkursie wzięło udział  80 projektów z całej Polski - wybranych przez dziennikarzy i ekspertów. Podczas 16 dni widzowie TVP Regionalna i internauci mogli zapoznać się z inwestycjami zrealizowanymi z Funduszy Europejskich (po 5 z każdego województwa) i głosować. Łącznie oddano ok. 24 tysiące głosów.

Pierwsze miejsce zajęło Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich, a drugie - Rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu.

Projekt Centrum Zdrowia Matki Polki został sfinansowany z Programu Infrastruktura i Środowisko. Przyznane środki pozwoliły na zakup specjalistycznego wyposażenia. Dzięki tej inwestycji Klinika Neonatologii oraz Klinika Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt stały się jednymi z najlepiej wyposażonych i najnowocześniejszych w Europie klinik tych specjalizacji.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum