MEDI-system przejęła wrocławski dom opieki nad seniorami Angel Care

Autor: Puls Biznesu/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2018 14:00

Warszawska spółka MEDI-system, w którą dwa lata temu zainwestowała francuska grupa Orpea, kupiła od Angel Poland Group centrum opieki nad osobami starszymi Angel Care we Wrocławiu.

W najbliższych latach rynek opieki długoterminowej nad seniorami ma rosnąć w tempie około 6 proc. rocznie Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Beata Leszczyńska, prezes MEDI-system, przyznaje w Pulsie Biznesu, że firma ma duży apetyt na akwizycje i chce w ten sposób powiększyć zasoby o kilkaset łóżek. Dodaje, że spółka szuka jednak dużych, dobrze skomunikowanych ośrodków w największych miastach, a takich na rynku jest mało - informuje Puls Biznesu.

MEDI-system ma po transakcji dziewięć ośrodków, dysponujących blisko tysiącem miejsc. Większość z nich działa w woj. mazowieckim, w Warszawie i okolicach, a jeden w Chorzowie. W listopadzie 2017 r. przejęła dom opieki Ostoya w podwarszawskich Starych Babicach.

Ekspansję MEDI-systemu współfinansował fundusz Highlander Partners, który na początku 2016 r. sprzedał udziały notowanej na giełdzie w Paryżu grupie Orpea.

Spółka miała w 2016 r. nieco ponad 40 mln zł przychodów (część z kontraktów z NFZ) i 1,4 mln zł zysku netto.

Według PwC, rynek opieki długoterminowej nad seniorami, obecnie mocno rozdrobniony (1,8 tys. domów opieki), jest wart prawie 6 mld zł. W najbliższych latach ma rosnąć w tempie około 6 proc. rocznie.

Więcej: www.pb.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum