Lux Med otworzył szpital onkologiczny w stolicy

Autor: polskatimes.pl/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2017 20:05

Grupa Lux Med otworzyła na warszawskim Żoliborzu nowoczesny szpital onkologiczny Magodent. W placówce przy ul. Szamockiej 6 znajduje się 178 łóżek oraz 38 stanowisk do chemioterapii dziennej.

Lux Med otworzył szpital onkologiczny w stolicy
Fot. Lux Med (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wyjaśnia inwestor, powstanie placówki jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie społeczne na spersonalizowane terapie onkologiczne. Szpital dorównuje standardem najnowocześniejszym tego typu placówkom na świecie. Magodent, będący częścią Grupy Lux Med, od wielu lat posiada kontrakt z NFZ i będzie kontynuować realizację tych umów.

Pacjenci nowego szpitala będą mieli dostęp do zaawansowanych procedur endoskopowych, badań z zakresu tomografii komputerowej z możliwością znacznej redukcji dawki promieniowania. Dzięki oddziałom Chemioterapii Dziennej, Onkologii Klinicznej, Hematoonkologii, Gastroenterologii i Intensywnej Opieki Medycznej, pacjenci będą mieli zagwarantowaną kompleksową pomoc.

Grupa Lux Med to największa w Polsce sieć placówek prywatnej opieki medycznej. Grupa posiada blisko 200 centrów medycznych i ponad 2,5 tys. placówek partnerskich. Nowy szpital onkologiczny Magodent przy ul. Szamockiej to już ósmy ośrodek hospitalizacyjny Grupy Lux Med i trzeci specjalizujący się w onkologii.

Więcej: www.polskatimes.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum