Lux Med inwestuje w diagnostykę i planuje otwieranie kolejnych placówek

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2019 19:29

W ciągu ostatnich trzech miesięcy Lux Med Diagnostyka dokonał znaczących inwestycji w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Inowrocławiu - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Lux Med inwestuje w diagnostykę i planuje otwieranie kolejnych placówek
FOT. Materiały prasowe

Firma utworzyła trzy nowe placówki, a w dwóch już istniejących poszerzono zakres usług o badania metodą rezonansu magnetycznego. W planach są kolejne inwestycje.
 
W styczniu sieć otworzyła nową placówkę w Poznaniu, w której badania wykonywane są za pomocą rezonansu Siemens Magnetom Avanto 1,5T, gwarantującego wysoką jakość diagnostyczną obrazów. W pierwszych dniach lutego zostanie tam uruchomiony również tomograf komputerowy. Z kolei w Gdańsku Grupa Lux Med otworzyła nową pracownię rezonansu magnetycznego. W placówce pacjenci mogą wykonać też badania tomografii komputerowej, USG i RTG.
 
Pod koniec ubiegłego roku LUX MED uruchomił pracownię rezonansu magnetycznego na terenie Szpitala Bielańskiego w Warszawie. - Konsekwentnie rozwijamy nowoczesną infrastrukturę diagnostyczną. Nasi pacjenci mogą korzystać z kolejnych usług wysokiej jakości. W planach mamy następne inwestycje - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

- Badania w placówkach Lux Med Diagnostyka można wykonać zarówno prywatnie, jak i na NFZ. Co ważne, wynik badań można odebrać przez Internet i nie ma konieczności ponownej wizyty w placówce - mówi dr Jarosław Minkowski, dyrektor zarządzający Lux Med Diagnostyka.

- W naszych pracowniach rezonansu magnetycznego możemy przeprowadzić szeroki zakres badań, w tym m.in. badania głowy, kręgosłupa, układu kostno-stawowego, artrografii, szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, cholangiografii, miednicy mniejszej, tkanek miękkich i badań naczyniowych - wylicza dr Minkowski.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum