Lux Med: ekspansja w miastach średniej wielkości

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2013 16:31

W ostatnim czasie Lux Med otworzył nowe placówki w Szczecinie, Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim i we Wrocławiu. Następne powstaną w IV kwartale tego roku w Wałbrzychu i Elblągu. Placówka w Wałbrzychu będzie działała w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Lux Med: ekspansja w miastach średniej wielkości

- W kolejnych latach zamierzamy wejść m.in. do Białegostoku, Torunia, Rzeszowa - zapowiada Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med. Dodaje, że sieci medyczne będą rozwijać się, udostępniając swoje usługi w mniejszych miastach.

Powołuje się na raport PMR, który stwierdza, że główny obszar działania prywatnych sieci medycznych stanowiła do tej pory Warszawa i największe ośrodki w Polsce.

W 2012 roku przychody Grupy Lux Med i Lux Med Diagnostyka wyniosły ponad 764 mln zł, co stanowi wzrost w stosunku do roku poprzedniego o 10%. Firma zamierza rozwijać segment abonamentów medycznych i ubezpieczeń zdrowotnych.

- Przewidujemy, że przychody z wykupionych u nas abonamentów korporacyjnych wzrosną w ciągu 2013 roku o 9-10%. Bardzo wyraźnie rośnie zainteresowanie abonamentami dla klientów indywidualnych (Planami Opieki Medycznej), w tym produktami współpłaconymi. Porównując rok 2012 z 2011 sprzedaż abonamentów dla klientów indywidualnych wzrosła o 78% - informuje Lux Med.

Warto dodać, że według raportu PMR coraz więcej pacjentów korzysta z abonamentów medycznych i ubezpieczeń zdrowotnych (te dwa obszary będą najszybciej rozwijającymi się segmentami rynku do 2015 r.). Obecnie już jedna czwarta Polaków posiada abonament medyczny opłacany przez pracodawcę lub z własnej kieszeni.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum