Łuków: szpital będzie miał nowe karetki, zmodernizuje kilka jednostek

Autor: 24wspolnota.pl/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2018 12:45

Do SPZOZ w Łukowie trafią cztery pojazdy - trzy karetki oraz jeden samochód do transportu krwi. Ponadto niewielkie, ale potrzebne modernizacje przejdą interna, reumatologia i poradnia medycyny pracy.

Przetarg na pojazdy rozstrzygnięto 11 kwietnia br. Do szpitala trafią dwie karetki za ok. 700 tys. zł. Szpital zacznie z nich korzystać najprawdopodobniej w czerwcu, bo czas dostawy to 60 dni. Trzecia karetka zostanie zakupiona dzięki dotacji wojewody lubelskiego w kwocie 100 tys. zł. Przetarg w tej sprawie ma nastąpić jeszcze w kwietniu. W najbliższych tygodniach placówka wzbogaci się o jeszcze jeden pojazd - samochód dostosowany do transportu krwi.

Jak zauważa lokalny tygodnik "Wspólnota Łukowska", to nie jedyne szpitalne inwestycje. Niedługo zakończy się niewielki remont oddziału wewnętrznego, obejmujący malowanie ścian, modernizowanie łazienek (także pod kątem dostępności dla niepełnosprawnych) i wykonanie instalacji dostarczającej gazy medyczne.

Wkrótce podobną modernizację przejdzie oddział reumatologiczny. Z kolei w poradni medycyny pracy powstanie gabinet pielęgniarek.

Więcej: www.24wspolnota.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum