Lubuskie: szpital szuka działki pod lądowisko dla helikopterów

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 29 listopada 2011 19:40

SP ZOZ w Sulechowie wytypował trzy działki, z których jedna ma być wybrana na lądowisko dla helikopterów. Dzięki pozyskaniu odpowiedniego miejsca, na wybranej działce helikoptery będą mogły lądować już w styczniu 2012 roku

Lubuskie: szpital szuka działki pod lądowisko dla helikopterów

O szpitalnym lądowisku dla helikopterów mówi się w mieście od wielu lat. Cała sprawa utkwiła w martwym punkcie, przez brak odpowiedniej działki. W pomoc w jej poszukiwaniu zaangażowały się urząd miasta i starostwo. Teraz pojawiło się zielone światło dla tej inwestycji.

Zdaniem Wiesławy Cieplickiej, zastępcy dyrektora szpitala problem powinien zostać w krótce rozwiązany. Udało się wytypować trzy konkretne działki. Jedna z nich przy ulicy Jeziorowej nie została zaakceptowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, pozostałe jednak mają szansę. Rozmowy z właścicielami są bardzo zaawansowane i wszystko wskazuje na to, że uda się osiągnąć porozumienie. 

W myśl listopadowego rozporządzania ministra zdrowia wszystkie szpitale, które mają w swojej strukturze oddziały ratunkowe, muszą dysponować własnym lądowiskiem. Ostatecznie należy je dostosować do 1 stycznia 2014 r.

Jak deklaruje dyrekcja, działka pod lądowisko powinna być przygotowana do nowego roku. Teren kształtem ma przypominać utwardzony kwadrat o wymiarach 25 m na 25 m. Dodatkowo w środku znajdzie się wybetonowany, mniejszy kwadrat o wielkości 15 m na 15 m.

Więcej: http://www.strefabiznesu.gazetalubuska.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum