Lubuskie: szpital dostanie wsparcie z RPO

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 20 października 2014 15:27

Zintegrowany system e-usług w szpitalu wojewódzkim w Zielonej Górze (Lubuskie), dostosowanie infrastruktury szpitala do potrzeb nowych kierunków kształcenia oraz Planetarium Wenus będą dofinansowane z lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Lubuskie: szpital dostanie wsparcie z RPO

Beneficjentem dwóch projektów, na które podpisane zostały umowy na dofinansowanie (17 października) jest szpital wojewódzki w Zielonej Górze. 

Pierwszy z nich - Budowa zintegrowanego systemu e-usług - ma na celu poprawę jakości obsługi pacjentów.

- Chcemy, żeby szpital był nowoczesny, żeby sprawne obsługiwał pacjentów. Poprawiamy w ten sposób także dostępność i komunikację  - tłumaczyła marszałek Elżbieta Polak.

W wyniku wdrożenia planowanych działań powstanie e-Platforma udostępniana użytkownikom przez sieć LAN. Głównym elementem e-Platformy będzie Szpitalny Portal Informacyjny (SPI), który ma za zadanie usprawnienie komunikacji pomiędzy uczestnikami procesu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej: jednostką ochrony zdrowia a jej pacjentami i kontrahentami. Umożliwi także pacjentom dokonywanie rejestracji wizyt za pomocą Internetu, a kontrahentom zdalną rejestrację zleceń.

Pacjent otrzyma łatwy dostęp do danych i informacji dotyczących usług świadczonych przez Szpital Wojewódzki, kadry medycznej, terminarza, zakresu badań miejsc świadczenia usług. Realizacja projektu, jak podkreśla dyrektor szpitala Waldemar Taborski, nie skróci kolejek do lekarzy, ale znacznie ułatwi dostęp. 

Całkowita wartość projektu: 3 mln zł, dofinansowanie LRPO: 2,6 mln zł. 

Marszałek Elżbieta Polak zaznaczyła, że realizacja projektów związanych z e-usługami możliwa jest dzięki zakończeniu budowy sieci światłowodowej w Lubuskim.

Drugi projekt, którego beneficjentem jest zielonogórska lecznica związany jest ściśle z utworzeniem kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Na projekt składają się: przebudowa i modernizacja Patomorfologii z rozbudową o Ośrodek Medycznych Nauk Podstawowych, przebudowa i modernizacja Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz Pracowni Badań Mikrobiologicznych, zakup sprzętu i wyposażenia dydaktycznego oraz naukowo-badawczego, a także przebudowa układu komunikacyjnego przy ul. Podgórnej.

Całkowita wartość projektu: 21 mln zł, dofinansowanie to 18,1 mln zł.

Więcej: www.portalsamorzadowy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum