Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 08-04-2009 10:14

Lubuskie: samorządowe pieniądze na unijny standard

1,2 mln złotych otrzymają od Urzędu Marszałkowskiego cztery lubuskie szpitale. Pieniądze przeznaczone zostaną na dostosowanie placówek do unijnych standardów.

Marszałek województwa, Marcin Jabłoński podpisał kolejne umowy o dofinansowanie czterech lubuskich szpitali - podaje Gazeta Wyborcza.

Samodzielny Publiczny Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu, otrzymał 270 tysięcy złotych.

- Zamierzamy wyremontować oddział psychogeriatrii. Sale będą trzy-, czteroosobowe. Poprawimy też warunki pracy personelu - mówi Rajmund Piela, dyrektor szpitala w Międzyrzeczu.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Zielonej Górze otrzymała ponad 400 tys. zł,  za które kupi nowy ambulans. Będzie to szósty samochód, który znajdzie się na wyposażeniu zielonogórskiego pogotowia.

260 tysięcy złotych trafiło do Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Torzymiu. Planuje się przeznaczenie 100 tysięcy złotych na utworzenie pracowni rentgenowskiej w placówce.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu otrzymał 200 tysięcy złotych. Tą kwotę dyrektor placówki zamierza wydać na remont oddziałów.