Lubuskie: ponad 2 mln zł na inwestycje w szpitalach w Zielonej Górze i Gorzowie

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2019 16:55

Umowy na ponad 2 mln zł z przeznaczeniem na inwestycje w szpitalach w Zielonej Górze i Gorzowie podpisała marszałek Elżbieta Anna Polak. Szpital Uniwersytecki otrzymał 379 tys. zł na utworzenie oddziału transplantologii. 1,7 mln zł trafi do szpitala w Gorzowie z przeznaczeniem na inwestycje przeciwpożarowe oraz zakup sprzętu specjalistycznego.

Lubuskie: ponad 2 mln zł na inwestycje w szpitalach w Zielonej Górze i Gorzowie
Łączna wartość umów to 2 157 528 zł. Fot. Archiwum

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, pieniądze trafią do:

-  Szpitala Uniwersyteckiego im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze - 379 774 zł na zadanie pn. ''Utworzenie Klinicznego Oddziału Transplantologii'' - z przeznaczeniem na zakup pierwszego wyposażenia oraz wykonanie systemu wentylacyjno-klimatyzacyjnego w sali pooperacyjnej

- Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
- 1 044 000 zł - na  zadanie inwestycyjne ''Prace modernizacyjne dostosowujące budynki szpitalne WSzW do wymagań ochrony przeciwpożarowej'' - zakres zadania: m.in. roboty budowlano montażowe, wykonanie okien oddymiających, montaż drzwi dymoszczelnych, wymiana zamknięć szachtów instalacyjnych i głównych wyłączników prądu na zamknięcia o klasie odporności ogniowej El 60, uzupełnienie instalacji SAP;
-  733 754 zł - na zadanie inwestycyjne ''Zakup sprzętu medycznego w celu podniesienia jakości i dostępności do usług medycznych świadczonych przez WSzW w Gorzowie Wlkp.''.
- zakup: endoskopu do operacji kręgosłupa, zatapiarki do zatapiania kasetek histologicznych, aparatu do krioterapii, diatermii krótkofalowej do Działu Rehabilitacji, lasera biostymulującego, systemu kontroli dostępu w Ośrodku Radioterapii, redundantnej macierzy dyskowej.

Łączna wartość umów:  2 157 528 zł.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum