Lubuskie: ponad 14 mln zł z budżetu województwa na inwestycje w szpitalach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 marca 2017 19:23

Szpitale w Zielonej Górze, Międzyrzeczu-Obrzycach i Zaborze uzyskały dofinansowanie z budżetu woj. lubuskiego do inwestycji zaplanowanych na 2017 r. Podpisane we wtorek umowy między urzędem marszałkowskim a lecznicami opiewają na ponad 14 mln zł.

Lubuskie: ponad 14 mln zł z budżetu województwa na inwestycje w szpitalach
Podpisane we wtorek umowy między urzędem marszałkowskim a lecznicami opiewają na ponad 14 mln zł. Fot. PTWP

Samorząd województwa jest organem założycielskim tych szpitali.

- To kluczowe inwestycje dla tych jednostek. Samorząd województwa tworzy warunki do leczenia, lepszej dostępności do badań i pokazuje poprzez duży wkład środków z budżetu, że (...) nam na tym zależy, aby warunki hospitalizacji były jak najlepsze - powiedziała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Wojewódzki Szpital Kliniczny w Zielonej Górze ubiegał się o wsparcie kilku zadań. Otrzymał z budżetu województwa ponad 12 mln zł.

5,9 mln zł zielonogórska lecznica przeznaczy na modernizację i doposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. 1,2 mln zł wykorzysta na stworzenie Pracowni Leków Cytostatycznych, a 2,4 mln zł na modernizację onkologii.

Natomiast 2,7 mln zł szpital przeznaczy na wkład własny (pierwsza transza) do projektu "Utworzenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka". Budowa Centrum, którego otwarcie jest planowane w 2020 roku, będzie kosztowała 92 mln zł przy dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 na poziomie 85 proc.

Na mocy podpisanej we wtorek umowy szpital psychiatryczny w Międzyrzeczu-Obrzycach otrzymał z budżetu województwa 1 mln zł na remont i modernizację budynku Całodobowego Oddziału Psychiatrycznego Ogólnego w celu dostosowania obiektu do wymogów ustawowych. Wartość całego projektu to ponad 1 mln zł.

Z kolei Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze 890 tys. zł dotacji wyda na renowację sali Kryształowej zabytkowego pałacu, w którym się mieści. Całość prac pochłonie ok. 900 tys. zł. Planuje się także montaż windy zewnętrznej za 310 tys. zł; z budżetu województwa przeznaczono na ten cel 150 tys. zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum