Lubuskie: chirurgia migruje z Żagania do Żar

Autor: zary.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2018 10:47

105 Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Żarach z filią w Żaganiu czeka w nowym roku największa w jego historii inwestycja.

Fot. Fotolia

Do budynku nr 5 dobudowany zostanie nowy oddział chirurgii ogólnej, urologia OIOM, sterylizatornia i endoskopia. Powstaną dwie dodatkowe sale operacyjne, co da szpitalowi łącznie cztery takie sale. Do końca przyszłego roku stanie budynek, w którym będzie funkcjonować chirurgia, a do końca 2019 roku, w nowym skrzydle powstanie OIOM. Koszt inwestycji wyniesie 35 mln zł. W całości finansowany jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Aby szpital scalić konieczne jest, żeby oddziały zabiegowe szpitala były w jednym miejscu. Wiąże się to przede wszystkim z bezpieczeństwem dla pacjentów, ale także dla lekarzy. Obniża to też koszty funkcjonowania, które przy tak rozrzuconym szpitalu między dwoma miastami są ogromne. Będzie się to wiązało z przeniesieniem istniejącego w żagańskiej filii szpitala oddziału chirurgii do Żar, gdzie też działa taki oddział. Szefom lecznicy zależy na tym, by ich nie dublować.

Jak uspokaja Sławomir Gaik, dyrektor szpitala, na remoncie w żaden sposób nie ucierpią pacjenci. Ci którzy będą wymagali konsultacji specjalistycznej nie muszą się martwić, bo transportem z Żagania do Żar zajmie się szpital. 

Więcej: zary.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum