Lubuskie: centrum urazowe powstanie w Zielonej Górze

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2010 20:44

W marcu dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze podpisze umowę z resortem zdrowia na utworzenie centrum urazowego.

Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze z tzw. listy konsultacyjnej trafił na listę szpitali, w których powstaną centra urazowe. Za miesiąc dyrekcja szpitala podpisze umowę z ministerstwem.

Za powstaniem centrum przemawiało zatrudnianie przez szpital specjalistów ratownictwa medycznego oraz lekarzy zajmujących się chirurgią klatki piersiowej.

Wcześniej przeszkodę w podjęciu decyzji o utworzeniu w tej placówce centrum stanowił brak współpracy z ośrodkiem akademickim. Warunek został spełniony. Dyrekcja szpitala podpisała umowę z Akademią Medyczną we Wrocławiu.

Zielonogórska placówka dostanie 10 mln złotych dofinansowania na stworzenie urazówki. W tym roku zaplanowano remont lądowiska dla helikopterów i przebudowę szpitalnego oddziału ratunkowego.

W marcu szpital ogłosi przetarg na prace, jakie mają zostać wykonane w 2011 r. Wówczas szpitalny oddział ratunkowy przejdzie remont i kupi nowy sprzęt. Na dodatkowe wyposażenie będzie mogła liczyć, m.in. pracownia endoskopii. W planach jest remont drogi dojazdowej od lądowiska do gmachu lecznicy.

Decyzja resortu zakończyła w Lubuskiem spory, czy w Zielonej Górze, czy w Gorzowie ma powstać centrum.

Więcej w Gazecie Wyborczej

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum