Lubuskie: 10 mln zł dla szpitali z budżetu województwa

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2018 09:24

Marszałek województwa Elżbieta Polak przekazała kolejne 10 mln zł z budżetu województwa lubuskim szpitalom. Tym razem wsparcie trafiło do szpitali: w Zielonej Górze, Świebodzinie, Torzymiu, Międzyrzeczu oraz pogotowia ratunkowego w Gorzowie Wlkp.

Fot. archiwum

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze otrzymał 7,2 mln zł. Z tej sumy 5,5 mln zł przeznaczone zostanie na pierwszy etap budowy wyczekiwanego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Za pozostałe 1,7 mln zł zielonogórski szpital wyposaży powstającą hybrydową salę operacyjną dla kardiologii i kardiochirurgii, która pozwoli przeprowadzać bardziej skomplikowane zabiegi.

Elżbieta Kozak, prezes Lubuskiego Centrum Ortopedii w Świebodzinie (dawniej LORO), odebrała z kolei dotację w wysokości 600 tys. zł na zakup rezonansu magnetycznego. Inwestycja ma polepszyć skuteczność diagnostyki.

Szpital Specjalistyczny w Torzymiu otrzymał 300 tys. zł, na budowę rezerwowego źródła zaopatrzenia w wodę. To wymóg wynikający z rozporządzenia ministra zdrowia.

Szpital Psychiatryczny w Międzyrzeczu otrzymał milin złotych na rozbudowę sektora e-usług oraz remont pomieszczeń oddziału nr 5. To bardzo ważna inwestycja, bo szpital dostał się do programu pilotażowego Centrów Zdrowia Psychicznego. Właśnie w oddziale nr 5 będą świadczone usługi w ramach całodobowej opieki psychiatrycznej dla dorosłych.

Wojewódzka stacja pogotowia ratunkowego w Gorzowie Wlkp. otrzymała 300 tys. zł na zakup nowej karetki, a 200 tys. zł Szpital w Krośnie Odrzańskim na zakup podstawowego sprzętu do badań USG i kardiomonitory. 

Więcej: zielonagora.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum