Lublin: wykonawca rozbudowy COZL opuści inwestycję?

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 12 października 2016 12:00

Polsko-czeskie konsorcjum firm Block i JP Contracting zażądało od Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej przedstawienia do 21 października gwarancji finansowania dalszych prac. Takie poręczenie szpital może dostać tylko od marszałka.

Lublin: wykonawca rozbudowy COZL opuści inwestycję?
Wykonawca rozbudowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zażądał gwarancji finansowania dalszych prac. Fot. Archiwum

Coraz więcej wątpliwości pojawia się w związku z zakończeniem budowy Centrum Onkologii - zauważa Kurier Lubelski.

Jak informuje Maciej Kondratowicz-Kucewicz, p.o. dyrektora COZL, wykonawca rozbudowy zażądał gwarancji finansowania dalszych prac. Chodzi o ponad 66 mln zł na dokończenie inwestycji. Dokument musi być dostarczony do 21 października.

Takie poręczenie szpital może dostać tylko od marszałka, bo pieniądze pochodzą z budżetu województwa i państwa. Uzyskanie tego rodzaju gwarancji jest bardzo trudne do spełnienia. Jeśli warunek nie zostanie spełniony, firma budowlana będzie mogła natychmiast zakończyć prace bez żadnych konsekwencji i kar finansowych, tłumacząc się tym, że wina leży po stronie inwestora.

Wykonawca będzie mógł także odebrać swoje papiery wartościowe, które musiał zdeponować w COZL jako zabezpieczenie rzetelnego wywiązania się z umowy. Zdaniem Kuriera Lubelskiego może chodzić nawet o 19 mln zł.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum