Lublin: wkrótce zakończy się rozbudowa szpitala wojskowego

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2019 10:31

1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie ma wkrótce oddać do użytku nowy budynek z centralnym blokiem operacyjnym, którego budowa znacznie się wydłużyła. Szpital uzyskał już pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu i obecnie jest na etapie uzyskania wszelkich niezbędnych odbiorów.

Lublin: wkrótce zakończy się rozbudowa szpitala wojskowego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W nowym obiekcie działać będzie: centralny blok operacyjny z zapleczem, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, oddział chirurgii ogólnej, a także pracownia analityki lekarskiej, bank krwi, pracownia histopatologiczna, centralna sterylizatornia, apteka oraz izba przyjęć. Planowany jest również SOR.

Jak informuje wydział prasowy MON, obecnie w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego prowadzone są rozmowy z przedstawicielami NFZ w zakresie jego wysokości finansowania. Natomiast lądowisko dla śmigłowców ma zostać ukończone w grudniu 2019 roku, a następnie do końca I kwartału 2020 r. będzie poddane procedurom odbiorowym.

Rozbudowa szpitala wojskowego miała zakończyć się pod koniec 2017 roku. Powodem opóźnień było wypowiedzenie umowy generalnemu wykonawcy robót i następnie prowadzenie prac inwentaryzacyjnych mających na celu określenie zakresu dostaw i robót pozostających do wykonania - czytamy w odpowiedzi MON.

Koszt budowy nowego budynku szpitala z przeznaczeniem na centralny blok operacyjny z zapleczem, oddziałami szpitalnymi i lądowiskiem dla śmigłowców to ok. 72 mln zł brutto. Środki finansowe pochodzą z dotacji MON oraz z wkładu własnego szpitala.

To jednak jeszcze nie koniec inwestycji przy Al. Racławickich. Chodzi o rozbudowę szpitala nad główną częścią. Obecnie nadbudowa budynku głównego szpitala jest w fazie prac przygotowawczych. Na dodatkowym piętrze planowane jest usytuowanie oddziałów szpitalnych (kardiologia inwazyjna, neurochirurgia) wraz z salami zabiegowymi i salą operacyjną.

Więcej: kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze