Lublin: w mieście ponownie będą funkcjonować trzy oddziały ratunkowe

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2019 10:07

Zakończył się remont oddziału ratunkowego w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że już od soboty (21 grudnia) SOR w tej placówce wznowi działalność.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Jak wyjaśnia Marta Podgórska, rzecznik prasowy SPSK nr 4 prace budowlane zostały właśnie zakończone, a obecnie trwają prace porządkowe, które mają na celu przygotowanie oddziału do ponownego otwarcia. Remont przewidziany był do 20 grudnia, czyli w piątek jeszcze SOR będzie zamknięty. Powinien zostać uruchomiony dla pacjentów od soboty.

W ostatnim miesiącu ten SOR przyjmował jedynie pacjentów z udarami, urazami wielonarządowymi i z zawałami. Wszystko dlatego, że oddział przechodził remont. Zakres prac dotyczył termomodernizacji szpitala, wymianę stolarki okiennej i instalacji ciepłowniczej. 

W SPSK nr 4 jednocześnie prowadzone są intensywne prace związane z modernizacją energetyczną budynków. Całkowity koszt inwestycji to ponad 45 mln zł.

Na dniach w Lublinie będą działać więc będą znów trzy SOR-y: przy al. Kraśnickiej, szpitalu MSWiA przy Grenadierów oraz właśnie przy ul. Jaczewskiego w SPSK nr 4.

Więcej: kurierlubelski.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum