Lublin: w SPSK nr 1 trwa rozbudowa i modernizacja. Pierwszy etap wkrótce na finiszu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 września 2017 11:18

Pierwszy etap przebudowy i rozbudowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie właśnie wchodzi w finałową fazę. Chodzi o budowę Kliniki Chirurgii Onkologicznej wraz z zakładami radio- i chemioterapii, która ma być gotowa w połowie 2018 r.

Lublin: w SPSK nr 1 trwa rozbudowa i modernizacja. Pierwszy etap wkrótce na finiszu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Została już odsłonięta elewacja budynku, wkrótce zacznie się wykańczanie wnętrz. Budynek powstaje u zbiegu ul. 3 Maja i Radziwiłłowskiej. Ma ponad cztery tys. mkw. powierzchni. Klinika będzie służyła nie tylko pacjentom, ale też studentom kształcącym się na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Koszt jej budowy to 15 mln zł - informuje Gazeta Wyborcza.

Jeszcze w tym roku powinna zacząć się kolejna inwestycja SPSK nr 1. Chodzi o przebudowę klinik psychiatrycznych przy ul. Głuskiej. W ramach prac budynki mają zostać odnowione, powstanie też jeden nowy. Dokumentacja potrzebna do budowy ma być już wkrótce gotowa. Same prace budowlane rozpoczną się w tym roku i potrwają do połowy 2019 r. Ich wykonawcą będzie firma Budimex, a koszt robót to blisko 15,8 mln zł.

W 2018 r. powinna zacząć się natomiast przebudowa głównego budynku szpitala przy ul. Staszica 11. Gmach po drugiej stronie ulicy, pod adresem Staszica 16, będzie rozbudowywany od połowy 2019 r. Inwestycja potrwa do 2022 r.

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, wspomniane prace są realizowane w ramach przebudowy i rozbudowy SPSK nr 1, a koszt całej inwestycji, która ma zapewnione finansowanie z budżetu centralnego, to 324 mln zł.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum