Lublin: uczelnia medyczna będzie mieć halę sportowo-widowiskową

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 05 sierpnia 2017 08:55

W piątek (4 sierpnia) została podpisana umowa dotycząca finansowania budowy Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Lublin: uczelnia medyczna będzie mieć halę sportowo-widowiskową
Tak będzie wyglądać Hala Sportowo-Widowiskowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje uczelnia, z ramienia Ministerstwa Sportu i Turystyki umowę podpisał Jarosław Stawiarski, sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a ze strony Uczelni JM Rektor prof. Andrzej Drop.

Wniosek na budowę budynku Hali Widowiskowo-Sportowej UM został przyjęty przez Ministerstwo Sportu w ''Programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu''. Podpisanie umowy na dofinansowanie zadania jest ostatecznym potwierdzeniem przyznania dotacji celowej dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W konkursie architektonicznym na projekt koncepcyjny budynku hali sportowo-widowiskowej zwyciężył projekt pracowni Buszkiewicz Architekci z Poznania.

 W nowej hali widowiskowo-sportowej znajdą się m.in.: boisko wielofunkcyjne i do piłki siatkowej, ścianka wspinaczkowa, sale sportów walki, tenisa stołowego, siłownia, sale do ćwiczeń czy też gabinety odnowy biologicznej. Na zewnątrz zaś pojawi się kompleks boisk i korty tenisowe.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum