Lublin: także tu będzie PET

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 12 października 2011 20:16

Przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie powstaje pierwsza na Lubelszczyźnie pracownia PET, w której będą diagnozowane m.in. wczesne postaci nowotworów. Inwestycję realizuje Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

 Lublin: także tu będzie PET
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do tej pory pacjenci z województwa lubelskiego korzystają z diagnostyki (PET) w Bydgoszczy, Gliwicach, Warszawie, albo Kielcach, gdzie na badanie trzeba czekać długie tygodnie.

Teraz będą mogli to zrobić w Lublinie. Pracownia powstanie w nowym budynku przy SPSK nr 4. Będzie połączona z Ośrodkiem Tomografii Komputerowej, Rezonansu Magnetycznego i Medycyny Nuklearnej.

Prace budowlane idą już pełną parą. Pochłoną 7,5 mln zł, które uniwersytet wyłoży ze środków własnych. Na wyposażenie placówki uczelnia zdobyła pieniądze z Unii Europejskiej (ponad 30 mln zł).

Oddanie do użytku pracowni PET planowane jest na przełom II i III kwartału przyszłego roku. Personel, które będzie wykonywał badania przejdzie wcześniej wielotygodniowe szkolenia w renomowanych ośrodkach radiologii i medycyny nuklearnej.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum