Lublin: szpital ogłosi nowy przetarg na wykonawcę rozbudowy COZL

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 maja 2017 08:30

Konsorcjum firm Block i JP Constracting nie będzie realizatorem rozbudowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dyrekcja szpitala ogłosi nowy przetarg na wykonawcę inwestycji. W nadzorowaniu przetargu i rozbudowy szpitala ma pomóc ekspert z urzędu marszałkowskiego.

Lublin: szpital ogłosi nowy przetarg na wykonawcę rozbudowy COZL
Data ogłoszenia nowego przetargu nie jest jeszcze znana. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wyborcza, ekspertem będzie Paweł Smajkiewicz, dyrektor departamentu mienia i inwestycji w urzędzie marszałkowskim. Ma w swoim doświadczeniu pilotowanie najważniejszych inwestycji realizowanych przez władze województwa, m.in. budowę Centrum Spotkania Kultur. Smajkiewicz ma pomóc dyrekcji COZL w przygotowaniu przetargu oraz doprowadzeniu rozbudowy szpitala do szczęśliwego finału.

Władze COZL i województwa zapowiadają, że spór z konsorcjum firm Block i JP Constracting, które zeszło z placu budowy późną jesienią ubiegłego roku zakończy się w sądzie. Podobnie zresztą jak z poprzednim wykonawcą - firmą Mostostal.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie ogłoszony nowy przetarg, jak długo będą trwały prace, jaki może być ich szacunkowy koszt ani kiedy można spodziewać się dokończenia rozbudowy szpitala. Obecnie kończy się inwentaryzacja prac przeprowadzonych przez ostatniego wykonawcę.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum