Lublin: szpital neuropsychiatryczny modernizuje swoje oddziały

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 listopada 2009 19:23

Większość budynków kompleksu szpitalnego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. M. Kaczyńskiego SPZOZ w Lublinie pochodzi z lat 60. Wiele z nich wymaga kapitalnego remontu.

Budynki nie są przystosowane do norm unijnych. W salach leży zbyt wielu pacjentów. To ma się zmienić. W tej chwili trwa remont dwóch oddziałów.

Remont ma się zakończyć do wiosny.

– Po remoncie pomieszczenia dla chorych będą znacznie bardziej komfortowe niż obecnie. Maksymalnie będzie w nich przebywać jedynie pięciu pacjentów. Budynki zostaną ocieplone, wstawimy w nich nowe okna, wymienimy podłogi, zainstalujemy nowe sanitariaty – stwierdza Zenon Daniewski, zastępca dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych.

Dyrekcja szpitala chce też dobudować łącznik między budynkiem administracyjnym, a obiektem, w którym mieszczą się oddziały somatyczne. Ta inwestycja, podobnie jak i już trwający remont oddziałów zostanie sfinansowana ze środków unijnych.

W przyszłym roku szpital zamierza starać się również o dotację z Unii Europejskiej na modernizację kolejnego oddziału (oznaczonego numerem VIII - również ogólnego). Jeżeli szpital dostanie środki na ten cel, prace rozpoczną się w 2011 roku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum