×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: szpital kliniczny planuje wielką rozbudowę, ekolodzy zaniepokojeni

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia01 listopada 2015 13:21

SP Szpital Kliniczny nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie otrzyma 324 miliony zł na przebudowę. Pochwalił się tym na konferencji prasowej i pokazał wizualizacje planowanej inwestycji - informuje Kurier Lubelski.

Lublin: szpital kliniczny planuje wielką rozbudowę, ekolodzy zaniepokojeni
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Właśnie te wizualizacje wzbudziły moje zaniepokojenie - nie ukrywa inżynier Krzysztof Kowalik, który napisał do władz szpitala z prośbą o udostępnienie planu zagospodarowania terenu. - Widzimy nowe budynki z lądowiskiem dla helikopterów, a obok parking znacznie powiększony w stosunku do tego, co jest teraz.

- Niepokoi to, że znowu zabudowuje się dolinę rzeki w Lublinie - dodaje. Kolejnym problemem, który podnosi rozmówca Kuriera Lubelskiego, jest wycinka drzew. - Na wizualizacji widać tylko te przy alei Solidarności, ale dziś rośnie ich o wiele więcej. Czy to znaczy, że kilkadziesiąt drzew pójdzie pod topór? - pyta Kowalik.

Dyrektor Szpitala Adam Borowicz na pytanie, czy nie dało się zaprojektować mniejszego parkingu w historycznej zabudowie Śródmieścia, odpowiedział jedynie, że "będzie to przedmiotem dyskusji". Zaznaczył, że przedstawione wizualizacje to wstępna koncepcja, a w związku z inwestycją nie będzie wycięte żadne drzewo.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze