Lublin: remonty i nowy oddział za unijne pieniądze

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 07 września 2009 09:37

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie za unijne pieniądze wyremontuje kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego, Ginekologii Operacyjnej oraz Położnictwa i Patologii Ciąży. Na ten cel przeznaczonych jest 31,5 mln zł z programu UE Infrastruktura i Środowisko.

Lublin: remonty i nowy oddział za unijne pieniądze
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- W tych jednostkach gruntowny remont mają przejść sale operacyjne i pooperacyjne, ponieważ nie można było dłużej zwlekać z ich modernizacją - informuje Kurier Lubelski Adam Borowicz, dyrektor szpitala.

Sale operacyjne mają też zostać doposażone w nowy sprzęt i aparaturę medyczną. Przy okazji remontu zaadaptowane zostaną również pomieszczenia na potrzeby pracowni badań endoskopowych przewodu pokarmowego, a także odnowiona zewnętrzna elewacja budynku, w którym mieszczą się kliniki.

Fundusze unijne pozwolą również na stworzenie w części dawnych pomieszczeń zlikwidowanej Kliniki Rozrodczości i Andrologii dziennego oddziału chemioterapii dla pacjentów chorych na nowotwory.

 - Ten oddział ma zostać otwarty jeszcze w tym roku. Prace adaptacyjne są zaawansowane - zaznacza dyrektor.

Natomiast w klinice Chirurgii Ogólnej ma zostać przeprowadzona adaptacja pomieszczeń, w których powstanie pracownia badań endoskopowych przewodu pokarmowego. W trzech klinikach: Ginekologii Onkologicznej, Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego oraz Położnictwa i Patologii Ciąży przeprowadzone mają zostać gruntowne remonty sal operacyjnych i pooperacyjnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze