Lublin: remont bloku operacyjnego

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2012 10:40

Blok operacyjny Okręgowego Szpitala Kolejowego w Lublinie przeszedł gruntowny remont, który kosztował 7,8 mln zł. Brakuje już tylko nowego wyposażenia

Lublin: remont bloku operacyjnego
Inwestycja została dofinansowana z funduszy unijnych. Około 2 mln zł do inwestycji dołożył samorząd województwa.To pierwszy gruntowny remont bloku operacyjnego w historii szpitala. Prace trwały pół roku.

Blok po remoncie spełnia wszystkie obowiązujące wymogi sanitarne i techniczne. Są też nowe sale, służące do przygotowywania pacjenta do zabiegu, pomieszczenia magazynowe i śluzy szatniowe dla personelu. Na te potrzeby budynek został z dwóch stron poszerzony.

Remont przeszły wszystkie cztery sale operacyjne. Każda ma teraz system klimatyzacji i wentylacji. Są wyposażone w nowe kolumny anestezjologiczne i chirurgiczne oraz lampy z wbudowanymi kamerami, z których obraz może być przesyłany do szpitalnej sieci informatycznej. Każda sala ma także wbudowany w ścianę komputer, który pozwala przeglądać dokumentację medyczną np. zdjęcia rentgenowskie.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum