Lublin: przebudowa kardiologii w SPSK4 na finiszu, będzie więcej zabiegów

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2021 14:41

Modernizacja kliniki kardiologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie jest na etapie odbiorów technicznych oraz zakupu sprzętu i wyposażenia. Koszt całej inwestycji to ponad 20 mln zł, z czego 15 mln zł stanowi dofinansowanie unijne, a pozostałe środki pochodzą z dotacji celowej ministra zdrowia.

Lublin: przebudowa kardiologii w SPSK4 na finiszu, będzie więcej zabiegów
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

To wszystko w ramach utworzenia w SPSK4 Wschodniego Centrum Leczenia Chorób Układu Krążenia.

Do nowej lokalizacji (po byłej klinice chirurgii naczyniowej i dziale krwiolecznictwa) została przeniesiona Pracownia Elektrofizjologii, w skład której wchodzą sale: operacyjna przeznaczona do zabiegów kardiologicznych; zabiegowa do wszczepiania rozruszników serca; podwyższonego nadzoru pozabiegowego i 5-osobowa sala chorych z łazienką. Powstała również dodatkowa sala rehabilitacji kardiologicznej.

W miejscu byłej pracowni elektrofizjologii znajdzie się Ośrodek Umiarawiania Arytmii, dzięki czemu odciążony zostanie oddział intensywnej opieki kardiologicznej, gdzie będą przebywali wyłącznie pacjenci po zawale w ciężkim stanie.

Do tej pory kardiolodzy z SPSK4 rocznie wszczepiali około 1000 stymulatorów serca i wykonywali 400 zabiegów ablacji - pisze "Kurier Lubelski". Dzięki modernizacji te liczby mają wzrosnąć.

Centrum ma zacząć działać "na pełnych obrotach" na przełomie lutego i marca br.

Więcej: kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum