Lublin: problem z dojazdem strażaków do nowego szpitala

Autor: Dziennik Wschodni, PP/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2009 13:12

Klinika Chorób Zakaźnych przy Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie od połowy sierpnia br. stacjonuje w nowym trzykondygnacyjnym budynku. Inwestycja i wyposażenie kosztowało niecałe 20 milionów złotych. Pojawił się jednak problem z dojazdem wozów straży pożarnej. Przeszkodą jest zbyt wąska bramka wjazdowa.

Lublin: problem z dojazdem strażaków do nowego szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obiekt został wybudowany w głębi kompleksu klinik należących do Szpitala Klinicznego nr 1. Dojazd do budynku możliwy jest tylko przez bramę wjazdową do szpitala. Niestety nie wszystkie wozy bojowe mieszczą się w niej.

-  Na polecenie komendanta wojewódzkiego sprawdziliśmy możliwości wjazdu pojazdów przez tę bramę. Jest to starej konstrukcji brama, której rozwiązania techniczne nie pozwalają na przebudowę. Nie odpowiadają też obecnym przepisom – brama jest o kilkanaście centymetrów za wąska i za niska - wyjaśnia w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl kpt. Michał Badach z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Do czasu wprowadzenia nowych rozwiązań, akcje ratownicze w klinice prowadzone będą przy użyciu mniejszych wozów.

- Zarządcy lub administratorzy budynków, które nie spełniają przepisów przeciwpoźarowych, wysłają pisma do komendantów wojewódzkich, a ci opiniują zaproponowane rozwiązania. W lubelskiej placówce chodzi nie tylko o bramę wjazdową, ale także drogę pożarową i jej elementy. Pomysł, jaki się pojawił, czyli poszerzenie bramy, nie rozwiązuje więc do końca problemu – wyjaśnia st. kpt. Ryszard Starko, rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

W nowym budynku przygotowano 38 łóżek dla chorych cierpiących m.in. na skomplikowane przypadki wirusowego zapalenia wątroby, czy boreliozy, a także choroby tropikalne. W klinice jest też wydzielone miejsce do leczenia chorych na AIDS.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze