Lublin: otwarto nowy budynek szpitala MSWiA

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 września 2017 16:30

Blok operacyjny i działy diagnostyki znajdą się w nowym czteropiętrowym budynku szpitala MSWiA w Lublinie. Budowa gmachu kosztowała 23,5 mln zł, z czego ponad 17 mln zł to dotacja z ministerstwa.

Lublin: otwarto nowy budynek szpitala MSWiA
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Uroczystość otwarcia nowego budynku szpitala w środę połączona była z obchodami 70-lecia placówki. Z tej okazji list do pracowników i dyrekcji szpitala wystosował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Minister podkreślił w nim, że w lubelskiej placówce pracują wybitni specjaliści, potrafiący łączyć profesjonalizm z wrażliwością.

- Profesjonalizm i nowoczesny sprzęt stanowią tylko połowę sukcesu. Kadra SPZOZ MSWiA to ludzie, którzy wiedzą, że pacjenci traktowani z szacunkiem i życzliwością zdrowieją szybciej - napisał Błaszczak w liście, który odczytał wiceminister SWiA Sebastian Chwałek.

Nowy budynek szpitala ma cztery kondygnacje, ok. 400 m kw. powierzchni każda. Będą tu zlokalizowane działy diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, blok operacyjny, dział sterylizacji oraz apteka.

- Musimy to jeszcze wyposażyć - w części urządzeniami, które już posiadamy, a w części uzupełniając to wyposażenie w nowy sprzęt - powiedział dyrektor szpitala Jarosław Ostrowski.

Dodał, że powierzchnie, które te komórki do tej pory zajmowały, zostaną wykorzystane na inne cele. Nowy budynek połączony jest z funkcjonującym szpitalem, co zapewni sprawniejszą komunikację pomiędzy oddziałami łóżkowymi, częścią diagnostyczną, zabiegową oraz administracyjną szpitala.

- Dla pacjentów oznacza to poprawę warunków dla diagnozowania i leczenia, no i sprawniejsze funkcjonowanie szpitala - zaznaczył dyrektor.

Budowa kosztowała 23,5 mln zł, z czego 17,3 mln stanowiła dotacja z ministerstwa, a resztę kosztów szpital pokrył ze środków własnych.

W lubelskim szpitalu MSWiA w dziesięciu oddziałach pracuje ok. 500 osób; rocznie leczy się to około 9 tys. pacjentów. Organem założycielskim dla szpitala jest ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.

- To jednostka otwarta dla wszystkich pacjentów, udzielamy świadczeń ogółowi potrzebujących, ale oczywiście pamiętamy o swoich korzeniach i leczymy tutaj również mundurowych - zaznaczył Ostrowski.

W przyszłości planowana jest tu m.in. rozbudowa oddziału kardiologii, intensywnej opieki medycznej oraz pracowni endoskopowej.

MSWiA jest organem założycielskim dla ok. 30 jednostek medycznych rozlokowanych w ok. 80 punktach w całej Polsce. Są to m.in. szpitale, przychodnie, uzdrowiska. 

- Wszystkie te jednostki muszą funkcjonować na najwyższym poziomie - zaznaczył wiceminister Chwałek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum