Lublin: otwarcie nowej pracowni genetycznej

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2012 12:59

W Lublinie otwarto poradnię genetyczną należącą do NZOZ Genomed. Będzie się w niej prowadzić diagnostykę chorób dziedzicznych i predyspozycji do ich wystąpienia metodą identyfikacji defektów molekularnych.

Metoda oparta jest na wysoce czułej technice sekwencjonowania, co pozwala obecnie na skuteczne wykrycie nawet bardzo rzadkich błędów genetycznych. Genomed w swojej ofercie ma diagnostykę ponad 100 chorób, zarówno tych częstych (np. niepłodności, zakrzepicy żył, kardiomiopatii), jak również tych niezmiernie rzadkich (np. choroba Krabbego, mukopolisacharydoza).

- Nowe miejsce wypełnia niszę prywatnego poradnictwa genetycznego w regionie, dając wszystkim zainteresowanym możliwość skorzystania z konsultacji genetycznych oraz wykonania badań diagnostycznych. Dużym komfortem dla pacjentów będzie krótki czas oczekiwania na wizytę oraz na wyniki badań diagnostycznych - informuje kierownik NZOZ Genomed dr Agnieszka Sobczyńska-Tomaszewska.

Dodaje, że w poradni jest możliwość opracowania badania diagnostycznego pod kątem pacjenta i jego rodziny. Wynik badania zawiera analizę DNA i interpretację uzyskanych wyników molekularnych.

Poradnia mieści się przy ul. T. Zana 29/XIX (na terenie Top Medical).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum