Lublin: otwarcie centrum rehabilitacyjnego za kilka miesięcy

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 19 maja 2014 09:31

W przyszły czwartek (29 maja) ma zostać otwarty nowy kompleks basenowo-sportowy przy ulicy Łabędziej w Lublinie. Jednak na otwarcie Centrum Rehabilitacyjnego w obiekcie trzeba będzie zaczekać jeszcze kilka miesięcy.

Obiekt przeszedł pomyślnie odbiory techniczne. Jak mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydz. Inwestycji i Remontów UM Lublinie, obyło się bez drobnych potknięć, ale to nieuniknione w przypadku tak dużej inwestycji a budowa kompleksu kosztowała ok. 22 mln zł.

Część basenowa stanowi centrum kompleksu, obok powstała również sala gimnastyczna. Jego elementem ma być także część rehabilitacyjna - gabinety do m.in. masażu, kinezyterapii, elektroterapii oraz światłolecznictwa i ciepłolecznictwa. Na ich uruchomienie trzeba będzie jednak jeszcze poczekać kilka miesięcy.

Na razie trwają rozmowy na temat tego, kto będzie prowadził tę działalność rehabilitacyjną. Radni liczą na to, że usługi medyczne w Centrum Rehabilitacyjnym realizowane będą w ramach kontraktu z NFZ i rozpoczną się od września.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum