Lublin: nowy budynek COZL nie spełnia oczekiwań pacjentów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2015 11:46

W nowym gmachu Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej miały panować komfortowe warunki. Tymczasem pacjenci narzekają na ciasne korytarze, niedziałającą klimatyzację i trudności ze skorzystaniem z windy.

Lublin: nowy budynek COZL nie spełnia oczekiwań pacjentów
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej wizualizacja

Powstający za ponad 200 mln zł nowy budynek Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jest bardzo potrzebny. Mimo że chorych na nowotwory przybywa, baza Centrum nie zmieniała się przez kilkadziesiąt lat. Pod koniec przyszłego roku w nowym gmachu COZL chorzy będą mieli do dyspozycji 500 łóżek (dotychczas było ok. 200) - informuje Gazeta Wyborcza.

Na początku czerwca oddano do użytku pierwszą część pomieszczeń nowego szpitala. Jednak jak się okazało, nie jest ona tak funkcjonalna jak zakładano. Wszystkie poradnie są na jednym piętrze, na wąskich korytarzach jest ciasno i tłoczno. Nie działa klimatyzacja, a okien nie można otworzyć, bo są sterowane elektronicznie. Na windę trzeba czekać kilkanaście minut.

Pacjentów dziwi również skomplikowany sposób prowadzenia rejestracji. Ich zdaniem sprzyja on tworzeniu coraz dłuższych kolejek.

Rzecznik prasowy COZL Rafał Janicki zapowiada, że placówka ustosunkuje się do wszystkich tych kwestii.

Więcej: m.lublin.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum