Lublin: nowoczesny blok operacyjny w SPSK nr 4 - otwarty

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 września 2013 11:47

Nowoczesny blok operacyjny w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie jest już gotowy. Lada dzień odbędą się w nim pierwsze zabiegi.

Lublin: nowoczesny blok operacyjny w SPSK nr 4 - otwarty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Starania o budowę nowego bloku operacyjnego przy SPSK nr 4 zaczęły się jeszcze w 2007 r. Inwestycja rozpoczęła się w 2009 r. Budowa i wyposażenie pochłonęły blisko 80 mln zł. Większość z tej kwoty pochodzi z budżetu państwa i unijnych dotacji - informuje Gazeta Wyborcza.

Budynek, w którym znajduje się nowy trakt operacyjny, ma sześć kondygnacji. Znajduje się w nim 12 sal operacyjnych. Wszystkie są klimatyzowane. Dodatkowo mieści się tu także duży oddział intensywnej terapii i sale wybudzeń. Wszystko jest zlokalizowane na pierwszym i drugim piętrze. Na wyższych piętrach mieszczą się również sale dydaktyczne dla studentów. Dzięki zastosowaniu nowych technologii można przesyłać obraz z sal operacyjnych do dydaktycznych. Studenci będą mogli śledzić operacje na żywo. W obiekcie znajduje się też centralna sterylizatornia.

Rocznie w szpitalu przeprowadza się ok. 16 tys. zabiegów. Nowy blok daje dużo większe możliwości, ale liczba operacji będzie zależała od kontraktu z NFZ.

Więcej: http://lublin.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum