Lublin: nie chcą mieszkać obok lądowiska dla śmigłowców LPR

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2013 15:34

Inwestycja "Centralny Blok Operacyjny" - nowy budynek szpitalny wraz z lądowiskiem dla śmigłowców LPR, który ma zajmować część ogrodu za obecnym budynkiem 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie, wywołuje sprzeciw okolicznych mieszkańców.

Lublin: nie chcą mieszkać obok lądowiska dla śmigłowców LPR
Oprócz bloku operacyjnego, w nowym budynku mają znaleźć się pomieszczenia centralnej sterylizatorni, oddziału chirurgii, oddziału intensywnej terapii, szpitalnego oddziału ratunkowego z izbą przyjęć, a także apteka oraz zakład patomorfologii i bakteriologii. Powstanie też łącznik, którym będzie można przejść do głównego budynku szpitala. Na dachu obiektu zaplanowano lądowisko dla śmigłowców - przypomina Dziennik Wschodni.

Inwestycja jest dopiero na etapie projektowania, ale mieszkańcy zwracają uwagę, że budynek z lądowiskiem stanie zaledwie 16 metrów od ich okien, a wysokością przerośnie ich blok. Obawiają się hałasu, nie chcą też wycinki starych drzew. Podkreślają, że teren szpitala jest na tyle duży, że obiekt mógłby stanąć znacznie dalej.

Realizacja przedsięwzięcia będzie kosztowała blisko 40 mln zł. Planowany termin jej zakończenia to 2016 r.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum