Lublin: modernizacja szpitala wojewódzkiego za ponad 32 mln zł

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2018 10:26

26,2 mln zł - tyle z funduszy unijnych popłynie do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie. Dzięki tym środkom placówka przejdzie kompleksową modernizację i wymieni część sprzętu medycznego na nowy. Całkowity koszt projektu przekracza 32 mln zł.

Fot. archiwum

Remont obejmie wszystkie palcówki tworzące szpital. I tak w lecznicy przy ul. Lubartowskiej 81 remont i modernizację przejdą oddziały noworodków i wcześniaków oraz położniczy z patologią ciąży a także pracownia diagnostyki laboratoryjnej i pracownia rentgenodiagnostyki ogólnej.

Przy ul. Biernackiego 9 szpital chce wyremontować i zmodernizować budynek po oddziale chorób wewnętrznych oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy NR 2 na potrzeby opieki długoterminowej.

Z kolei przy ul. Herberta 21 zostaną wyremontowane i przebudowane pomieszczenia na potrzeby oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych z pododdziałem geriatrii, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, podstawowej opieki zdrowotnej, działu fizjoterapii oraz zaplecza diagnostycznego i aptecznego.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum