×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lublin: kłopoty z rozbudową szpitala klinicznego

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia28 listopada 2015 17:31

Rozbudowa szpital klinicznego nr 1 w Lublinie wywołuje kontrowersje. Z wizualizacji, które szpital pokazał na konferencji pod koniec października wynika, że inwestycja będzie wiązała się z wycięciem kilkudziesięciu drzew i zniszczeniem doliny Czechówki

Lublin: kłopoty z rozbudową szpitala klinicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak dowiedzieli się dziennikarze w urzędzie miasta, w sprawie inwestycji zostały wydane dwie decyzje lokalizacyjne. Są to jednak tylko wstępne wytyczne. Nie zawierają żadnych konkretów np. jeżeli chodzi o wycięcie drzew. O pozwolenia na budowę Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie na razie nie wystąpił.

Jedna z decyzji lokalizacyjnych dotyczy budynku usług medycznych i administracji szpitalnej, który ma powstać po rozbiórce istniejącego budynku H-11 (przy ul. Staszica). Druga - budynku usług medycznych i administracji w istniejącym zespole szpitalnym.

SPSK nr 1 dostał 325 mln rządowej dotacji na rozbudowę. W ramach inwestycji (która będzie realizowana w latach 2016-2022) mają powstać nowoczesne pracownie diagnostyczne, lądowisko dla helikopterów (od strony al. Solidarności) i nowe jednostki: Centrum Zdrowia Psychicznego (przy ul. Głuskiej) i Zakład Radioterapii (u zbiegu ulic Radziwiłłowskiej i 3 Maja). Klinika Chorób Zakaźnych ma zostać dostosowana do leczenia osób podejrzanych o zarażenie wirusem Ebola. Baza kliniki Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku przy ul. Staszica ma zostać powiększona. 

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze