Lublin: chcą w tym roku skończyć budowę Centrum Symulacji Medycznej

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 06 października 2017 10:01

Uniwersytet Medyczny w Lublinie chce zakończyć budowę Zintegrowanego Interdyscyplinarnego Centrum Symulacji Medycznej do końca br., a od przyszłego zacząć jego wyposażanie. Koszt inwestycji przekroczy 27 mln zł.

Lublin: chcą w tym roku skończyć budowę Centrum Symulacji Medycznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obecny etap budowy to wykańczanie wnętrz (okładziny ścian i posadzki) oraz roboty drogowe na zewnątrz, m.in. układanie kostki na parkingach i podjazdach.

Jak podkreślił podczas inauguracji nowego roku akademickiego prof. Andrzej Drop, rektor UM w Lublinie, obecnie niemożliwe jest funkcjonowanie nowoczesnej wyższej uczelni medycznej bez zaplecza dydaktycznego, w którym gromadzone fantomy i symulatory pozwalają ćwiczyć zachowania lekarza i reakcje pacjenta podczas sytuacji "z życia wziętych".

Centrum powstaje przy ul. Chodźki, w sąsiedztwie Collegium Pharmaceuticum. Dziennik Wschodni podsumowuje, że na ponad 3,7 tys. mkw. powierzchni znajdą się m.in. sala operacyjna, symulator ambulansu ze sterownią, pracownie symulacji pielęgniarskich, położniczych i pediatrycznych, a także dwie sale dla oddziału intensywnej terapii i prosektorium.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum