Lublin: będzie 300 mln zł na rozbudowę SPSK nr 1

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR, Internetowa Telewizji Lublin/Rynek Zdrowia   • 07 października 2011 12:06

Komitet stały Rady Ministrów zatwierdził wniosek o finansowaniu przebudowy i rozbudowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Lublin: będzie 300 mln zł na rozbudowę SPSK nr 1
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Decyzja o finansowaniu inwestycji, której całkowity koszt wyniesie ponad 300 mln zł, zapadła 4 października. Okres realizacji programu zaplanowany jest na lata 2012-2017.

Jak czytamy w projekcie Rady Ministrów, głównym celem programu jest dostosowanie pomieszczeń i urządzeń Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie do wymagań określonych przepisami prawa.

''W wyniku realizacji inwestycji: przebudowy infrastruktury bazy lokalowej, doposażenia w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i leczniczy, podniesiona zostanie jakość świadczonych usług”.

Realizacja inwestycji ma przynieść zwiększenie bazy łóżkowej o 158 łóżek. Planowane są m.in. przebudowa sal chorych w celu dostosowania do wymagań określonych w rozporządzeniu MZ; przebudowa bloków operacyjnych; zwiększenie liczby łóżek intensywnej terapii (o 16 ) oraz intensywnego nadzoru pooperacyjnego (o 12 łóżek); dobudowa budynków z przeznaczeniem na lokalizację m.in. Kliniki Chirurgii Onkologicznej, Kliniki Chirurgii Urazowej i Medycyny Ratunkowej; budowa centrum dydaktycznego.

Inwestycja ma ruszyć już w 2012 r. W pierwszym etapie na jej realizację zostanie przekazanych ponad 12 mln zł.

- To przede wszystkim wspaniała wiadomość dla pacjentów. W naszej lecznicy mamy jednostki, które są jedyne w regionie i one już nie mieszczą fizycznie pacjentów, kolejki się wydłużają. Inwestycja pozwoli nam rozładować te kolejki, zwiększyć komfort pacjentów i dostosować obiekty do wymogów UE. W innym razie szpital nie miałby szans na dalsze istnienie i spełnianie swoich zadań - mówi w wywiadzie dla Internetowej Telewizji Lublin dr Adam Borowicz, dyrektor szpitala.

Z inwestycji cieszą się również władze Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, które podkreślają szczególne znaczenie lecznicy.

-  SPSK nr 1 prowadzi jedyną nie tylko na terenie województwa, ale w makroregionie hematoonkologię z transplatacją szpiku, również chirurgię onkologiczną, pracownię radiologii zabiegowej - wymienia prof. Andrzej Drop, prorektor ds. klinicznych.

Więcej: www.itvl.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum