Lublin: Szpital Kliniczny nr 1 - coraz bliżej otwarcia nowej chirurgii onkologicznej

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2018 11:17

Wielka inwestycja Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie rozpoczęła się od budowy nowego obiektu - trzykondygnacyjnego budynku o powierzchni 4 tys. m kw. Można już podziwiać go z zewnątrz.

Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Jak informuje Anna Guzowska, rzecznik prasowy SPSK nr 1, prace przy ul. Radziwiłłowskiej przebiegają zgodnie z planem. Ukończona została elewacja oraz montaż drzwi zewnętrznych. Wewnątrz w większości gotowe są instalacje sanitarne, elektryczne, wentylacyjne i klimatyzacyjne oraz kończone są ścianki działowe pomieszczeń. Wykonywane są sufity podwieszane. Rozpoczęto również układanie glazury i płytek gresowych na podłogach.

Zadbano o odpowiednią kolorystykę wnętrz organizując wcześniej konkurs. Zwycięska praca bazuje na ciepłych barwach natury. Są to beże i brązy oraz stonowane zielenie, a w wystroju ścian duże fotografie przyrody, głównie lasu.

W nowym obiekcie znajdzie się chirurgia onkologiczna przeniesiona z ul. Staszica. Będą tu też zakłady radioterapii i chemioterapii. Otwarcie planowane jest w połowie 2018 r. Inwestycja przy Radziwiłłowskiej jest częścią rozbudowy SPSK1 za 324 mln zł. Pieniądze pochodzą z dotacji rządowej.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum