Lublin: SPSK 1 realizuje duże inwestycje - prace potrwają do 2022 r.

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2018 10:48

Po 1 stycznia rozpoczną się przenosiny Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK 1 w Lublinie do nowego gmachu. Trwają też remonty w dwóch kolejnych obiektach szpitala.

Lublin: SPSK 1 realizuje duże inwestycje - prace potrwają do 2022 r.
W ramach inwestycji powstają nowe szpitalne obiekty Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Nowy budynek Kliniki Chirurgii Onkologicznej wraz z zakładami radio- i chemioterapii ma ponad 4 tys. metrów kwadratowych powierzchni, na których znajdują się sale zabiegowe, pracownie dydaktyczne oraz pokoje dla pacjentów - informuje Gazeta Wyborcza.

Budowa nowego gmachu pochłonęła ponad 15 mln zł. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 wyposaży klinikę w najnowocześniejszy sprzęt. Meblowanie i urządzanie wnętrz jeszcze trwa. Na miejscu jest już natomiast aparatura medyczna. Trwają szkolenia personelu w zakresie obsługi najnowocześniejszej generacji akceleratorów liniowych, które znajdują się w specjalnie do tego celu przystosowanych pomieszczeniach.

To nie koniec inwestycji w szpitalu. W przyszłym roku powinny rozpocząć się prace budowlane w gmachach przy ul. Staszica 11 i 16 oraz budowa zupełnie nowego obiektu. Realizacja tego projektu ma kosztować 324 mln zł. Planowane jest również lądowisko dla helikopterów LPR.

Prace budowlane mają potrwać do 2022 r.

Więcej: lublin.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum