Lubin: ruszył drugi etap termomodernizacji szpitala

Autor: EMC, MAK/Rynek Zdrowia • • 01 września 2016 13:02

W Regionalnym Centrum Zdrowia (RCZ) w Lubinie w sierpniu rozpoczął się drugi etap termomodernizacji. Celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynków tej lecznicy.

Lubin: ruszył drugi etap termomodernizacji szpitala
Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie; FOT. EMC

Chodzi o zmniejszenie zapotrzebowanie na energię o blisko 33%, a w efekcie ograniczeni emisji zanieczyszczeń powietrza (redukcja emisji CO2 o 19%).

- Termomodernizacja ma m.in. przyczynić się do poprawy warunków leczenia pacjentów i pracy personelu. Trzeba jednak pamiętać, że prace odbywają się w działającym szpitalu, więc liczę na dalszą wyrozumiałość pacjentów i pracowników lubińskiej placówki w związku z niedogodnościami - powiedział Janusz Atłachowicz, prezes RCZ.

W ramach drugiego etapu tego projektu przede wszystkim wymienione zostaną instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz wszystkie grzejniki. Zakończenie prac planowane jest w marcu 2017 roku.

W pierwszym etapie termomodernizacji wymienione zostały okna i drzwi drewniane na PCV oraz docieplono ściany zewnętrzne, wykonano nowe tynki i kolorystykę. Docieplone zostały również stropodachy i ściany piwnic.

Wartość całego projektu wynosi 5,5 mln zł, z czego 80% środków pochodzi z norweskich środków pomocowych z funduszy EOG zarządzanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Narodowy. Pozostałą część finansuje RCZ.

Regionalne Centrum Zdrowia w Lubinie należy do Grupy EMC Szpitale, która prowadzi 10 Szpitali i 26 przychodni na terenie całego kraju. Blisko 90 proc. przychodów Grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum