×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubin: EMC wyda 34 mln zł na rozbudowę szpitala

Autor: MSX/Rynek Zdrowia09 listopada 2015 12:26

Ruszyły prace budowlane w należącym do Grupy EMC Szpitale Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie (Dolnośląskie). Całkowity koszt inwestycji rozłożonej na kilka lat wyniesie ponad 34 mln zł. Jest to największy projekt w historii EMC.

Lubin: EMC wyda 34 mln zł na rozbudowę szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowa część szpitala będzie miała 6 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Całość kompleksu będzie zawierała Szpitalny Oddział Ratunkowy, Nocną Pomoc Lekarską, pięciosalowy Blok Operacyjny, pracownię endoskopii, diagnostyki obrazowej i nowoczesną sterylizatornię. Na dachu budynku powstanie lądowisko dla helikopterów.W kolejnych fazach inwestycji remont przejdą poszczególne oddziały szpitala.

Inwestycja ta przyczyni się do znacznej poprawy jakości i dostępności opieki dla pacjentów w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia w tej części kraju.

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Regionalne Centrum Zdrowia uznana została za strategiczny projekt, ważny dla kraju i regionu, zgodny z długoterminowym planem rozwoju Polski i tym samym włączona do Kontraktu Terytorialnego dla Dolnego Śląska na lata
2014-2020.

Do Grupy EMC Szpitale należy 10 Szpitali i 19 przychodni na terenie całego kraju. Ponad 89 proc. przychodów Spółki pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze