Lubelskie: są dodatkowe pieniądze na duże inwestycje w sześciu szpitalach

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 13 października 2019 15:54

Sześć szpitali w woj. lubelskim objętych zostało programem inwestycyjnym o wartości 179 mln zł. - To nasz wielki strategiczny projekt dotyczący służby zdrowia. Wskutek naszych zabiegów, dostaliśmy dodatkowo dodatkowe 13,6 mln zł z budżetu państwa na służbę zdrowia w woj. lubelskim - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Jak podaje Kurier Lubelski, dodatkowe wsparcie finansowe tego programy stało się możliwe dzięki zgodzie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na przeznaczenie środków budżetu państwa z tzw. puli rewitalizacyjnej.

- Te dodatkowe 13,6 mln zł pójdą na inwestycje w sześciu wojewódzkich szpitalach, które pełnią ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego dla mieszkańców Lubelszczyzny - mówi Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Z kolei przebywający w piątek (11 października) w woj. lubelskim, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zaznaczył, że oprócz kadr, ochrona zdrowia w Lubelskim potrzebuje również najnowocześniejszego wyposażenia.

- Wartość projektu wzrosła najpierw o ponad połowę, a następnie zwiększono kwotę wkładu własnego z środków budżetu państwa. Gratuluję sprawnego działania, ponieważ na pewno te potrzeby inwestycyjne w lubelskich szpitalach powinny być jak najszybciej zaspokojone - podkreślił wiceminister zdrowia.

Więcej: kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum