Lubelskie: Centrum Onkologii dostanie wsparcie od samorządu

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2018 12:26

Brakujące miliony, które są potrzebnę na rozbudowę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, prawdopodobnie wyłoży samorząd województwa lubelskiego. Ta decyzja pozwoli na zamknięcie przetargu i wyłonienie firmy, która zajmie się realizacją inwestycji.

Teraz jest szansa, że w końcy modernizacja CO doczeka się zakończenia. Fot. Shutterstock.

Rozbudowa Centrum ciągnie się od lat. W 2016 r. wykonawca inwestycji zszedł z placu budowy i dotychczas nikt nie dokończył robót. Teraz jest szansa, że w końcy modernizacja doczeka się zakończenia.  

W przetargu na dokończenie rozbudowy Centrum Onkologii złożyła tylko jedna firma. To Budimex, który wycenił prace budowlane na 114 mln zł. To 20 mln złotych więcej niż szpital miał na ten cel zarezerwowane. Istniały dwa wyjścia z tej sytuacji: unieważnienie obecnego przetargu i ogłoszenie nowego albo zdobycie dodatkowych pieniędzy na inwestycję.

Marszałek województwa lubelskiego zadeklarował, że samorząd dołoży brakującą brakującą kwotę szpitalowi.  Zarząd województwa przyznaje, że nie ma gwarancji na to, iż kolejny przetarg zakończyłby się wyborem tańszej oferty.

Ostatecznie to radni sejmiku muszą wyrazić zgodę na zwiększenie środków pieniężnych dla Centrum Onkologi. Decyzja ma zapaść 18 czerwca.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum