Lubartów: oddział położniczo-neonatologiczny już po remoncie

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 07 września 2019 10:53

W SPZOZ w Lubartowie otwarty został po modernizacji oddział położniczo-neonatologiczny. Środki na remont w wysokości 1 mln zł przekazała Fundacja Polsat przy wsparciu marki Pampers. Oddział nie był remontowany od 30 lat.

Lubartów: oddział położniczo-neonatologiczny już po remoncie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Modernizacja objęła renowację sal pacjentów oraz neonatologicznego gabinetu zabiegowego. Odnowiona została kuchnia oraz łazienki, które dostosowano do potrzeb kobiet w ciąży i po porodzie. Wszystkie sale są zaopatrzone w specjalistyczne stanowiska pielęgnacyjne umożliwiające bezpieczną pielęgnację noworodków.

Na terenie całego oddziału zostały wymienione podłogi, drzwi, łóżka chorych i meble. Przy okazji remontu na oddziale utworzono specjalne miejsce dla mam karmiących piersią - pokój laktacyjny z nowymi laktatorami. Kupiony został także m.in. nowy aparat USG oraz lokalizator żył.

Oddział Neonatologii w Lubartowie jest ośrodkiem o II stopniu referencyjności, w którym z roku na rok zwiększa się liczba urodzeń.

Szpital w Lubartowie jest wspierany przez Fundację Polsat od 2003 r. W tym czasie Fundacja przekazała jednostce sprzęt medyczny o łącznej wartości ok. 400 tys. zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum