×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łomża: szpital będzie miał myjnię i nową windę

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia02 listopada 2017 11:27

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 360 tys. zł. Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży. Dotacja zostanie przeznaczona m.in. na nową windę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

Łomża: szpital będzie miał myjnię i nową windę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

282 150 zł z dotacji posłuży na wymianę windy, która służy pacjentom pracowni rezonansu magnetycznego, oddziału dziecięcego, oddziału psychiatrycznego i poradni zdrowia psychicznego. Po wymianie będzie przystosowana do użytku przez osoby niepełnosprawne. Wyremontowany zostanie także szyb windowy. Pozostałą kwotę w wysokości 2850 zł dołoży lecznica.

Druga cześć udzielonej dotacji to pieniądze przeznaczone na wymianę trzech automatycznych myjni dezynfektorów do kaczek i basenów, będących niezbędnym wyposażeniem każdego z oddziałów szpitalnych. Myjnie zostaną zainstalowane na Oddziale Chorób Wewnętrznych, Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej oraz Oddziale Neurologicznym.

Wartość inwestycji to 77,5 tys. zł. Ponad 76 tys. zł pochodzi z budżetu województwa. Obie inwestycje zostaną zrealizowane do końca roku.

Więcej: bialystok.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum