Łódzkie: wkrótce podpisanie Kontraktu Terytorialnego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 listopada 2014 18:32

Zarząd województwa łódzkiego podpisze Kontrakt Terytorialny dla regionu tuż po przyjęciu go przez Radę Ministrów, co zaplanowano na 12 listopada. Znalazło się w nim ok. 90 przedsięwzięć (w tym w ochronie zdrowia - red.) na łączną kwotę ok. 26 mld zł - poinformował w środę (5 listopada) marszałek województwa Witold Stępień.

23 przedsięwzięcia są na liście podstawowej, a pozostałe na tzw. liście warunkowej - poinformowała PAP rzeczniczka marszałka Joanna Blewąska.

Do kontraktu wpisano m.in. rozbudowę Regionalnego Ośrodka Onkologicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Kopernika w Łodzi o kolejne ośrodki w szpitalach: w Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim i w Bełchatowie.

Kontrakty Terytorialne to umowy zawierane pomiędzy rządem a samorządami województw dotyczące finansowania kluczowych inwestycji w regionach w latach 2014-2020. Na ich realizację będą trafiać pieniądze unijne oraz środki krajowe. Nie są to jednak dokumenty zamknięte, będzie można je uzupełnić o nowe przedsięwzięcia.

- Została stworzona lista przedsięwzięć objętych planem inwestycyjnym dla regionu, które będą miały możliwość finansowania z RPO na szczeblu regionalnym i inwestycje, które będą finansowane z programów krajowych - powiedział na konferencji prasowej marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Dodał: - Wartość każdej z inwestycji będzie się ustalać po jej dokładnej wycenie w oparciu o projekty, po podpisaniu umów na realizację. Dziś mówimy o kwocie 26 mld zł zapisanej na realizację łódzkich przedsięwzięć do roku 2020.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum