Łódzkie: szpital w Brzezinach otworzył nowe oddziały

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 października 2014 18:48

Nowoczesny blok operacyjny, chirurgia onkologiczna, chemioterapia jednego dnia, żywienie pozajelitowe oraz Centrum Leczenia Chorób Jelit - to oddziały nowej części Powiatowego Centrum Zdrowia w Brzezinach k. Łodzi. Modernizacja placówki kosztowała 35 mln zł.

Za te pieniądze w półtora roku przeprowadzono generalny remont i rozbudowę jednego ze szpitalnych budynków.

- Cała reszta jest zupełnie nowa. Dodatkowo dobudowaliśmy drugie piętro, na którym umieściliśmy cztery sale operacyjne, sale wybudzeniowe oraz oddział chemioterapii - poinformowała podczas wtorkowego (7 października) otwarcia budynku wiceprezes zarządu szpitala w Brzezinach Anna Janicka.

Po modernizacji budynku na pierwsze piętro powróciła ginekologia, a także położnictwo oraz oddział neonatologii. Parter to oddział chirurgii onkologicznej, stanowiący część Centrum Leczenia Chorób Jelit, które tworzył jeden z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie prof. Adam Dziki.

- Chcemy, żeby to centrum było wizytówką naszego szpitala, żeby było najważniejszym centrum tego typu w Polsce i jednym z najbardziej liczących się w Europie - powiedziała Janicka.

W trakcie przebudowy budynku m.in. wzmocniono jego fundamenty i wyposażono w nowe instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, internetową i przeciwpożarową. Zamontowano też nowoczesne centrale wentylacyjne. Ściany w czterech nowoczesnych salach operacyjnych zostały wyłożone nierdzewną, powlekaną stalą, która jest odporna na zanieczyszczenia drobnoustrojami. 

W najbliższym czasie szpital nie będzie otwierał nowych oddziałów. - Przede wszystkim planujemy się specjalizować, bo - jak powiedział prof. Dziki - nikt nie będzie ekspertem, jeśli wykona w roku kilka operacji w danej dziedzinie. Dlatego chcemy skupić się na chorobach jelita grubego i na ortopedii - mówiła Janicka.

Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Brzezinach dysponuje obecnie 180 miejscami dla chorych (dorosłych i dzieci). Wykonuje wszystkie badania laboratoryjne i diagnostyczne. Prawie wszystkich pacjentów przyjmuje i leczy bezpłatnie, w ramach kontraktów z NFZ.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum