×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Łódzkie: szpital nie mają pieniędzy na dostosowanie do wymogów

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia19 listopada 2015 20:41

Część szpitali w regionie nie ma pieniędzy na konieczne inwestycje. To grozi zamykaniem oddziałów. Dyrektorzy oczekują, że dostaną więcej czasu - informuje „Dziennik Łódzki”.

Łódzkie: szpital nie mają pieniędzy na dostosowanie do wymogów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Już teraz wiadomo, że pewnych inwestycji nie uda się wykonać do końca 2016 roku, czego oczekuje Ministerstwo Zdrowia.

Jak przekonuje Bożena Łaz, prezes Zrzeszenia Szpitali Powiatowych i Miejskich Województwa Łódzkiego,  szpitale starają się na bieżąco prowadzić remonty i kupować sprzęt, ale z wszystkim sobie nie poradzą. Potrzeba na to grubych milionów.  A nawet gdyby były pieniądze, to czasu na wykonanie niezbędnych inwestycji jest za mało.

Liczy, że ministerstwo uwzględni ich postulaty, dotyczące m.in. zwiększenia kontraktów i wydłużenia terminu na dostosowanie oddziałów.

Oszacowano potrzeby w wybranych placówkach medycznych w regionie. Jak wylicza Bożena Łaz, w łódzkich szpitalach im. Jonschera i Rydygiera oraz lecznicach w: Wieluniu, Opocznie, Łowiczu, Zgierzu, Wieruszowie, Zduńskiej Woli i Kutnie na inwestycje potrzeba około 137 mln zł.

Standardy określa rozporządzenie ministra zdrowia z czerwca 2012 r. Chodzi o dostosowanie pomieszczeń szpitalnych i zakup nowoczesnej aparatury. Np. w wieluńskim szpitalu trzeba całkowicie przebudować porodówkę.

W sierpniu wiceminister zdrowia Sławomir Neumann pisał, że nie przewiduje się wydłużenia okresu dostosowawczego, bo szpitale miały czas na wygospodarowanie pieniędzy i przeprowadzenie remontów. 

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze