Łódzkie: przebudują zakład radiologii w Łasku za 4,5 mln zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2014 16:03

Prawie 4,5 mln zł ma kosztować przebudowa zakładu radiologii szpitala w Łasku (Łódzkie). Placówka zostanie wyposażona w nowe urządzenia diagnostyczne: tomograf komputerowy, angiograf oraz w pełni cyfrowy aparat RTG. To kolejny etap modernizacji szpitala.

Łódzkie: przebudują zakład radiologii w Łasku za 4,5 mln zł

Jak poinformowało w środę (15 stycznia) PAP biuro prasowe spółki Centrum Dializa, która od lipca 2012 roku zarządza łaską placówką, inwestycja ma być realizowana przez pół roku. Zmodernizowany zakład radiologii zostanie wyposażony w nowy sprzęt. Jego kierownik Katarzyna Olejniczak-Stuss przypomniała, że zakład nie był modernizowany od blisko 20 lat. Według niej inwestycja to "prawdziwy skok w przyszłość", a nowy sprzęt usprawni pracę całego szpitala.

Przebudowa zakładu radiologii jest kolejnym etapem restrukturyzacji i modernizacji szpitala. Dotychczas wyremontowany został już oddział kardiologii. Uruchomiono też specjalną salę tzw. podwyższonego nadzoru - jako uzupełnienie wobec OIOM-u. Dla pacjentów, którzy podczas hospitalizacji mają ograniczone możliwości ruchowe przygotowano łóżka wyposażone w materace przeciwodleżynowe.

Jak poinformował PAP Kamil Rudawiec z Centrum Dializa, do tej pory w modernizację szpitala zainwestowano ok. 2 mln zł.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum